Псалом 62

0

Аудио прочит от актьора Манол Къков. Текстът е от Библия, нов превод от оригиналните езици (СВТ). Използван с разрешение от ББД. 

Тема и структура на псалома

“Псалом на Давид, когато беше в юдейската пустиня.” Този псалом най-вероятно е написан от Да…

Псалом 62

Псалом 62

Аудио прочит от актьора Манол Къков. Текстът е от Библия, нов превод от оригиналните езици (СВТ). Използван с разрешение от ББД. 

Тема и структура на псалома

“Псалом на Давид, когато беше в юдейската пустиня.” Този псалом най-вероятно е написан от Давид, докато бягаше от Авесалом; несъмнено го е писал, когато е бил цар (ст. 12) и преследван от враговете, желаещи да го убият. Давид не спираше да пее песни на Бога, дори когато беше в пустинята, като не повтаряше апатично псалми, написани по други поводи, а поклонението му съответстваше на положението, в което се намираше, и бидейки в пустинята, той отправяше към своя Бог песен за изгнанието. Наоколо беше пустиня, но не и в сърцето му. Ние също рано или късно може да се озовем на неблагоприятно място. Нека вечният Утешител бъде с нас в тези скръбни дни, така че да благославяме Господа по всяко време и мястото на нашето изгнание се превърне в Божи храм. Основната дума в този псалом е РАНИНА. Когато леглото ни е меко и удобно, ние сме изкушени да станем от него възможно най-късно; но когато удобствата изчезнат, ранното събуждане в търсене на Бога ни носи голямо благословение и в такъв случай има защо да сме благодарни дори за пустинята.

В ст. 2-9 псалмопевецът изразява желанието си за общуване с Бога и упованието си в Него, в ст. 10-12 той предрича поражението на всичките си врагове. Този псалом е особено подходящ за онзи, който боледува или който поради някаква причина е лишен от възможността да присъства на богослуженията.

(из “Съкровищницата на Давид” от Чарлз Спърджън)

Пълни коментари на Псалмите от Чарлз Спърджън можете да намерите тук – www.facebook.com/PsalmiBiblia/

Ако имате желание да изучавате Библията или да прочетете всички Псалми, но все още не разполагате с книжно копие на Свещеното писание, можете да си закупите от тук https://bit.ly/3rDCOcN.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.