Нови данни за преследваните по света евангелски християни

0

Орган за наблюдение на преследването на християните по света подчерта дългогодишните нарушения на свободата на религията и убежденията, случващи се в някои местни общности.

 

Християнската солидарност по целия свят (CSW) публикува нова …

Нови данни за преследваните по света евангелски християни
Орган за наблюдение на преследването на християните по света подчерта дългогодишните нарушения на свободата на религията и убежденията, случващи се в някои местни общности.

 

Християнската солидарност по целия свят (CSW) публикува нова книга, озаглавена „Вяра и принадлежност“, която привлича вниманието към тежкото положение на религиозните малцинства в местните общности.

 

Изследването, което се състои от поредица от интервюта с местни хора, представляващи различни религиозни вярвания, се фокусира върху Колумбия, Индия, Мексико и Виетнам.

 

То стигна до заключението, че в тези страни правата на свободата на религията или убежденията не са отразени в местните общности, както е другаде. Установи, че в Колумбия лидерите на общността и местните власти са тези, които дискриминират религиозните малцинства и подобни нарушения се подкрепят от съдилищата.

 

Докладът подчертава, че католиците в местните общности в Мексико обикновено дискриминират протестантите. В страната има закон, който защитава правата на местните общности да се управляват според традиционните закони и обичаи, което затруднява ограничаването на нарушенията.

 

Президентът и основател Мервин Томас казва следното: „Редица протестанти на места отказаха, например, да подпишат споразумение, което ги задължава да участват в религиозни дейности, свързани с Римокатолическата църква, и да правят плащания, които ще помогнат за поддържането на Римокатолическата църква. Когато те са отказали да подпишат тези споразумения в тези четири държави, има драстични мерки, предприети от местните власти.

 

„Например, може да им спрат електричеството и водата в домовете им. В един случай, когато интервюирахме хора, дренажната мрежа на селото, когато беше изградена, не ѝ позволиха да достигне до селата, за да бъде инсталирана в домовете на тези протестантски семейства.

 

„Децата от общностите не успяха да се запишат в местното училище. А в някои случаи дори не им е било разрешено да получат медицинска помощ в региона. Така че положението им е доста сериозно.”

 

CSW каза, че образованието е ключово за справяне с религиозната дискриминация в местните страни. Благотворителната организация каза, че хората трябва да научат, че плурализмът в общността е нещо добро.

 

Той също така призова правителствата да се заемат с проблема спешно.

 

Докладът гласи: „Пресечната точка на правата на местното население и свободата на религията и вярата (ForRB) трябва да бъде призната и системно и спешно да се обърне внимание на международно, регионално, национално и местно ниво, за да се гарантира, че индивидуалните права на всички коренни хора получават еднакво защита, предоставена на некоренното население.

 

„Това трябва да бъде направено по начин, който взема предвид, че местните народи са преживели исторически атаки срещу тяхната култура и идентичност, в много случаи, с опустошителни последици. Тези усилия трябва да бъдат ръководени от самите хора, с гласове както от мнозинството, така и от малцинствените общности в рамките на тези популации.

 

В допълнение към отправянето на конкретни препоръки към правителствата на всяка страна, докладът призовава Обединените нации и държавите-членки да гарантират, че правото на свобода на вероизповеданието на коренното население се повдига последователно в разговорите и се поставя в светлината на прожекторите.

 

Christian Solidarity in the World

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.