Благотворителната организация Children’s Society („Детско дружество“) предупреждава, че проблемите, коментирани в новия сериал „Юношество“, не са просто измислени, но отразяват тревожни тенденции в реалния свят.
&nb…
Благотворителната организация Children’s Society („Детско дружество“) предупреждава, че проблемите, коментирани в новия сериал „Юношество“, не са просто измислени, но отразяват тревожни тенденции в реалния свят.
Сериалът разказва измислената история на 13-годишно момче, което е обвинено, че е намушкало момиче. Изследва факторите и културата, които биха могли да го превърнат в убиец и предизвиква разговор за сериозните психически и емоционални предизвикателства, пред които са изправени днешните юноши.
Марк Ръсел, който е главен изпълнителен директор на The Children’s Society, казва: „Твърде дълго борбите на юношите в криза бяха пренебрегвани. Ние работим с млади хора всеки ден и предизвикателствата, пред които са изправени – академичен стрес, натиск от социалните медии, притеснения за външния вид, бедност у дома – водят до рекордно ниски нива на благосъстоянието на децата. Трябва да променим начина, по който подкрепяме младите хора. Всеки възрастен в живота на подрастващия трябва да играе роля; да го изслушва и подкрепя и да му предлага нужната помощта.“
Организацията „Детско дружество“ е основано от учител християнин, който преподава в Неделното училище, на име Едуард Рудолф през 1881 г. и неговата визия се основава на евангелските ценности.
През 2024 г. Докладът за добро детство на благотворителната организация установи, че 15-годишните в Обединеното кралство имат най-ниската средна удовлетвореност от живота в Европа и че едно на всеки десет деца на възраст между 10 и 17 години съобщава за ниско общо благосъстояние. Установено е, че почти една трета (30 процента) от 15-годишните момичета в Обединеното кралство съобщават за ниско удовлетворение от живота.
Благотворителната организация призовава за ранна подкрепа за психичното здраве във всяко училище и общност, за да се гарантира, че младите хора имат достъп до помощ, преди да достигнат кризисна точка. Той също така иска инвестиции в младежки центрове и пространства, където юношите могат да изградят връзки и да намерят доверена подкрепа. И иска реформи, които ще намалят тормоза и академичния натиск в училищата.
Марк Ръсел добавя: „Трябва да създадем култура, в която търсенето на помощ е нещо позитивно. Всеки юноша трябва да има с кого да говори и към кого да се обърне, независимо дали е съветник в училище, в младежки център или друго място в тяхната общност. Сериалът „Юношество“ предизвиква трудни разговори - сега имаме нужда от съответстващи действия. Ако се вслушваме в младите хора и ги подкрепяме ги, за да подобрим техния свят, можем да им помогнем, преди да се разрази криза.“
PREMIER CHRISTIAN NEWS