Бразилският футболист Роберто Фирмино, бивша звезда на Ливърпул, разкри в социалните мрежи, че се посвещава на християнско служение като евангелски пастир.
Ръкополагането се е състояло миналата неделя в родния му град Масейо в църкват…
Роберто Фирмино – ръкоположен за евангелски пастир
Бразилският футболист Роберто Фирмино, бивша звезда на Ливърпул, разкри в социалните мрежи, че се посвещава на християнско служение като евангелски пастир.
Ръкополагането се е състояло миналата неделя в родния му град Масейо в църквата "Манах", която той основа преди три години със съпругата си Лариса Перейра и пастирите Хайро Фернандес и Кейла Медейрос.
„Три години в църква Манах. Каква незабравима нощ... Откакто срещнахме Христос, искаме хората да знаят за тази любов. Сега имаме друга отговорност: да бъдем евангелски пастири“, написа в Инстаграм 32-годишният нападател, който в момента играе за саудитския клуб Ал-Ахли.
Фирмино спечели Шампионската лига с Ливърпул и Копа Америка с Бразилия. Църквата Манах има две партньорски църкви в Англия, където Фирмино игра в продължение на осем сезона, от 2015 до 2023 г., в Ливърпул. В своя пик той формира нападателно трио с египтянина Мохамед Салах и сенегалеца Садио Мане, с които спечели Шампионската лига през 2019 г.
За националния отбор на Бразилия той отбеляза 17 гола в 55 мача. Той участва в Световното първенство през 2018 г. в Русия и след това спечели Копа Америка в Бразилия през следващата година. Бразилските евангелисти съставляват около една трета от населението на Бразилия от 203 милиона души.
Подробности за обръщението и кръщението на Фирмино можете да си припомните тук.
International News