Пастор нападнат след религиозен дебат

Пастор нападнат след религиозен дебат

Пастор нападнат след религиозен дебат
Пастор, поканен да участва в религиозен дебат от лидери на джамия в Уганда, е нападнат, след като е обвинен, че заради неговите думи 37 мюсюлмани са приели Христос, казват местни източници.

 

Мюсюлмани, които очевидно са се обърнали към християнството, са сред онези, които са нападнали 42-годишния пастор Артър Асади Баби, на 10 февруари. След нападението той е бил хоспитализиран и е прекарал осем дни в спешно отделение в град Мбале с наранявания на меките тъкани на врата, счупен крак, фрактура на  ръката и подуване на интимните му части, казва епископ Майкъл Окиа от местната Църква на Христос.

 

„Получихме писмо с покана от шейха на джамията Накалоке, който организира дебата в град Мбале“, казва Окиа пред Morning Star News. „Реших да изпратя пастор Баби да дебатира с мюсюлманите заради уменията му и защото познава Корана и Библията.“

 

Пастор Баби и екип от християни се включили във втората седмица от двуседмичния дебат на 9 февруари, а на втория ден той представил защита на християнството, използвайки Корана с отговори от Библията относно уникалността на Христос като Божият Син и единственият път към Бог Отец.

 

„На 10 февруари, в края на своята защита, пасторът отправи призив към публиката да повярват в Христос“, каза Окиа. „Изненадващо, 29 възрастни и 8 деца предали живота си на Христос Исус. Всичките те са били мюсюлмани.“

 

Пастор Баби каза, че е бил нападнат веднага след като се е помолил мюсюлманите да приемат Христос.

 

„Мюсюлманите започнали да хвърлят камъни, а след това го нападнали с пръчки и бухалки. Включили се и онези мюсюлмани, които приели християнската вяра“, казва пастор Баби пред Morning Star News. „Бях удрян по дясната ръка и по левия крак, докато някои се опитваха да ме удушат.”

 

Пастор Баби и християните в Уганда имат нужда от нашите молитви.

 

Източник: Morning Star News

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.