ВТОРОЗАКОНИЕ, глава 3.c
– Стига ти; да не Ми продумаш повече за това! Вт.3:26(продължение от 3.b) Окончателния отговор по тази молба, запечатва на устата на Мойсей завинаги. Без съмнение преди това, Мойсей често е говорил на Бог по този въпрос, но с този отговор Бог му е забранил да говори повече за това… Има Божии отговори, които не търпят…

ВТОРОЗАКОНИЕ, глава 3.c
– Стига ти; да не Ми продумаш повече за това! Вт.3:26
(продължение от 3.b)
Окончателния отговор по тази молба, запечатва на устата на Мойсей завинаги. Без съмнение преди това, Мойсей често е говорил на Бог по този въпрос, но с този отговор Бог му е забранил да говори повече за това…
Има Божии отговори, които не търпят промени и коментари!
Бог не само може да откаже да изпълни някоя наша молба, но може и да ни забрани да я повдигаме отново и отново и дори да я коментираме…
Апостол Павел е разбрал това от собствен опит. Той е имал „трън в плътта“. Сигурно това е била някаква нужда, немощ, болест или някакъв проблем, който непрекъснато го е смущавал. Каквото и да е било – телесно, душевно или духовно неудобство; терзание или състояние, това му е създавало неудобства и затруднения. Сигурно, за освобождаване от такива проблеми апостолът се е застъпвал в молитва не веднъж за другите и Бог го е чувал, но когато се е помолил за себе си един – два пъти, на третият получил друг отговор…
„Стига ти Моята благодат; защото силата Ми в немощ се показва съвършена. .“ прочети 2 Кор.12:7-9
Трябва да знаем, че има състояния, болки, болести и немощи – пратеници от сатана, които по воля Божия са допуснати в живота ни.
Ние сме подтикнати от терзанията, които претърпяваме, а и сме длъжни според отговорността, която имаме за собственото си състояние, да търсим Божията намеса за да бъдем освободени. Не винаги обаче Бог ще ни отговори с „Да“.
Той може да каже: „Почакай малко, за да може болката да си свърши работата със облагородяването на твоя характер“, или дори да каже:
„Не ме занимавай повече с тази молитва! Ти си непоправим случай, за това ще ти бъде достатъчна Моята благодат!“
Аз имам такива отговори, а вие?
––––––––––
следва продължение